Vienintelis Lietuvoje Raganų muziejus įsikūrė 2018 m. liepos 13 d. Pačkėnų laisvalaikio centro patalpose.
Bendruomenės gyventoja Judita Krutoguz, kuri raganas kuria jau 30 metų, muziejui padovanojo raganaičių kolekciją, turinčią savo istorijas ir legendas, kurias muziejaus lankytojams seka gyva Raganaitė (personažas) su smėlio pasakos preliudija (pasirinktinai). Raganų nereikia bijoti, jas reikia pažinti.
Pramoga – asmeninių švenčių ir susitikimų paįvairinimui iš anksto suderinus pramoginę ir edukacinę programą. Šiltuoju metų laiku muziejaus kieme įkuriama raganų ekstremalių pojūčių (žaidimų) zona, vaišių baras su raganiškomis vaišėmis.
Muziejus šalia jau esančių eksponatų priima ir įkurdina raganaites, kurias dovanoja lankytojai ir svečiai.
Muziejuje galima įsigyti įvairių raganiškų suvenyrų, amuletų, sveikuoliškų žolelių arbatų ir į namus nešančią gerą energiją augalų.
Prie muziejaus veikiančios Raganaitės kūrybinės dirbtuvėlės lankytojams siūlo edukacinius užsiėmimus:
vaikams nuo 4 m.amžiaus:
karoliukų mozaikos, apyrankių pynimas (makrame), baisiukų gamyba, stebuklinga plunksnelė, gėlių mergelės kūrimas, mandalų pynimas (siūlai), sapnų gaudyklės, paslapčių dėžutė (medis);
suaugusiems:
žolynų pano (laumės juostų audimas), paslapčių dėžutė (medis), sapnų gaudyklė, mandalų pynimas( siūlai), piešimas ant kūno su chna.
Raganiškų vaišių virtuvė (užsakyti ir derinti iš anksto, grupėms nuo 5 iki 30 asmenų):
Čirviniai blynai su uogiene, „Saldūs voratinkliai“ (cukraus vata), firminiai saldainiai „Rupūžėlė šokolade“, „Raganos liežuvis“ (obuolių sūris), didelis asortimentas žolelių arbatos.
Muziejaus vadovė Loreta Prosvirova.
Iš anksto susitarus muziejus lankytojus priima ir savaitgalio dienomis.
Labai patiko. Susipažinome su raganomis, išbandėme raganiškus burtus, ragavome nepaprastai gardžios košės. Grįžome kupini įspūdžių. Ačiū