Dr. Bernardo Louno istorija įprasminta meno kūriniu!
2024 m rudenį ant Utenos ligoninės Konsultacijų poliklinikos sienos atsirado naujas gatvės meno kūrinys, skirtas pagerbti vieną garsiausių Utenos krašto žmonių – gydytoją, kardiologą, defibriliatoriaus išradėją ir Nobelio taikos premijos laureatą Bernardą Louną (Bernard Lown).
Piešinį visą savaitę kūrė menininkas Tadas Šimkus iš Gyva Grafika studijos, o jo tikslas – priminti apie daktaro Louno darbus.
Dr. Bernardo Louno išradimas – defibriliatorius – išgelbėjo ir tebegelbsti milijonus gyvybių visame pasaulyje. Šis meninis kūrinys primena, kokį didžiulį poveikį vienas žmogus gali padaryti visuomenei. Tai istorija apie žinias, atsidavimą ir iš širdies kylančią pagalbą kitoms širdims.
Iliustruota surrealistinė ir simbolinė širdis, bei daktaras lipantis kopėčiomis link jos centro. Vaizduojama stilizuota anatominė širdis atliepia kardiologinę B. Louno veiklą, lipimas kopėčiomis - daktaro pastangas ir ryžtą. Atviros durys už kurių matosi mėlynas ir ramus dangus su keliais debesėliai - simbolinis taikos ir ramybės simbolis atskleidžiantis platesnį taikos ir ramybės siekį, kuriuo B. Lounas gyveno ir kurio rezultatus mes norime atminti.
Projekto „UtenosHerojai“ organizatoriai POKŠT komanda su Tomu Karkliniu ir Justu Ivanausku. Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Utenos rajono savivaldybės.
Atsiliepimai